THTM üyesi taksi şoförü Mengüç’ten Oğuz Erge açıklaması

THTM üyesi taksi şoförü Mengüç’ten Oğuz Erge açıklaması: ‘Bu ölüm münferit değil’

İzmir’in Gaziemir ilçesinde taksi şoförü Oğuz Erge (44), dün saat 03.30 sıralarında Buca Gediz Mahallesi’nden kapüşon ve cerrahi maske takan ve Gaziemir’e gideceğini belirten D.A’yı (19) aracına almıştı. Taksi, Gaziemir Belediyesi yakınlarına vardığında D.A’nın arka koltuktan tabancayla üç el ateş ettiği Oğuz Erge, ağır yaralanmış, kaldırıldığı İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetmişti.

Erge’nin üzerindeki ve aracındaki para ve eşyayı alarak kaçan şüpheli D.A, Buca’da saklandığı adrese yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

‘Bu ölüm münferit değil’
Türkiye Halk Temsilcileri Meclisi (THTM) üyesi ve taksi şoförü olan Mehmet Mengüç açıklama yaptı. Mengüç, “Biliyoruz ki bu ölüm münferit değil, her gün hepimiz, ölümle sonuçlanmasa da böyle durumlarla karşılaşabiliyoruz. Toplumsal çürümenin artık kök saldığı ülkemizin egemenler tarafından getirildiği nokta, buna zemin oluşturuyor” dedi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

“Ben bir emekçi taksiciyim, ismim Mehmet Mengüç. Türkiye Halk Temsilcileri Meclisi üyesiyim.

Biz taksi emekçileri, gece gündüz, ekmek paramız için direksiyon sallıyoruz. Bunu yaparken bizimle konuşarak derdimize ortak olan, bizlere umut veren insanlarla karşılaştığımız gibi, bizleri yaşamdan koparıp ailemizden ve çocuklarımızdan ayıranlarla da karşılaşıyoruz. Bu son örnekte, İzmir’de kan donduran bir şekilde öldürülen Oğuz Erge arkadaşımızın kaybı, hepimizi derinden üzmüştür.

Biliyoruz ki bu ölüm münferit değil, her gün hepimiz, ölümle sonuçlanmasa da böyle durumlarla karşılaşabiliyoruz. Toplumsal çürümenin artık kök saldığı ülkemizin egemenler tarafından getirildiği nokta, buna zemin oluşturuyor.

Arkadaşımızın eşinin kanser tedavisi gördüğünü ve arkasında iki çocuk bıraktığını üzülerek öğrendim.

Tüm taksi emekçisi arkadaşlarımız adına, ailesi ve sevenlerine baş sağlığı diliyor, acılarını paylaşıyorum ve tüm taksici arkadaşlarımı da bu çürümüşlüğe karşı bir araya gelmeye, mücadele etmeye çağırıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x