Polis için ‘zubi’ kodu kullanmışlar… Çakarlı hırsızlar yakalandı

Anadolu Yakası’nda son dönemlerde yaşanan bazı hırsızlık olayları polis ekiplerinin gündemi oldu. Güvenlik kameralarına yakalanmamak için hırsızlık yapılan binalara şemsiyelerle giren hırsızların tespiti için ekipler haftalarca çalıştı. Asayiş Şube Müdürlüğü, Hırsızlık Masası ekipleri, şüphelilerin yakalanması için özel bir ekip kurdu.

ÇAKARLI HIRSIZLAR

Yapılan araştırmalarda, şüphelilerin hırsızlık eylemlerinin benzer olduğu anlaşıldı. Hırsızların kadın ve erkeklerden oluştuğu tespit edildi. Ayrıca kaçtıkları araçlarda çakar bulunması dikkat çekti. Kameralardan şüphelilerin gittikleri adresleri belirleyen ekipler farklı tarihlerde operasyonlar düzenledi.

7 İLÇEDE OPERASYON

Sancaktepe, Gaziosmanpaşa, Fatih, Ümraniye, Ataşehir, Sultanbeyli ve Maltepe’de düzenlenen baskınlarda 14 kişilik hırsızlık çetesi çökertildi. Şüphelilerin 24 evden hırsızlık yaptığı belirlendi.

BAŞARISIZ HIRSIZLARI WHATSAPP GURUBUNDAN ATTI

Çete üyelerinin telefon incelemelerinde whatsapp üzerinden grup kurarak konuştukları anlaşıldı. Polis için ‘Zubi’ ifadesi kullanan çetenin elebaşının hırsızlıkta başarı gösteremeyenleri gruptan attığı da ortaya çıktı.

9 TUTUKLAMA

Şüpheliler emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye gönderildi. Şüphelilerden 9’u tutuklanırken, 5 kişi hakkında ise adlı kontrol kararı verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x