Photomator ve Pixelmator İlk Günden Apple Vision Pro’ya Geliyor

Netflix, YouTube ve Spotify, Apple Vision Pro için özel bir uygulama desteği sunmayacaklarını açıklarken bazıları ise tam destek veriyor. Son olarak, Photomator ve Pixelmator uygulamalrının 2 Şubat tarihinden itibaren Apple Vision Pro’da yer alacağı duyuruldu. Bu anlamda ilk günden itibaren Photomator ve Pixelmator’a Vision Pro App Store’da iPad uygulamaları olarak erişilebilecek. Ayrıca şirket, bu güçlü yeni platformda en iyi görüntü düzenleme deneyiminin yaşanmasını sağlamak amacıyla bunları özellikle VisionOS için optimize etmeye devam etmeyi planladıklarının altını çizdi.

Şirket, iPad’deki Photomator ve Pixelmator’da bulunan tüm özelliklerin en başından itibaren Apple Vision Pro’da kolayca erişilebilir olmasını sağlamak istediklerini ifade ediyor. Bu, karma gerçeklik başlığını kullandığınızda, yapay zeka araçları ve hatta Onarım aracı da dahil olmak üzere uygulamalarımızda bulunan tüm araçlara tam erişime sahip olacağınız anlamına geliyor. Ek olarak, HDR düzenleme desteğinin Vision Pro’ya da getirilmesi için çalışılıyor.

Vision Pro’da Photomator veya Pixelmator ile çalışırken pencerenizi kolayca yeniden boyutlandırabilecek ve daha az ekran boyutu sınırlamasıyla bu geniş yaratıcı ortamda çalışabileceksiniz.

Hatta Mac’inizi Mac Virtual Display aracılığıyla Apple Vision Pro’ya getirerek Pixelmator Pro dahil olmak üzere Mac uygulamalarını bile Apple Vision Pro’da görüntüleyebileceksiniz. Bu özellik, Pixelmator Pro’daki tasarımları devasa Apple Vision Pro ekranında kolayca görüntüleme olanağını heyecan verici bir şekilde sunuyor.

Diğer taraftan şirket, uzamsal fotoğrafçılığın nasıl geliştiğini görmeyi de sabırsızlıkla beklediklerini vurguluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x