Özel-Kılıçdaroğlu görüşmesi: Yerel seçimi konuştular ancak hiçbir isim dillendirilmedi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaretinin ardından kulislerde Kılıçdaroğlu’nun, Özel’e bazı bölgelerde adaylık için bazı isimleri önerdiği iddiaları gündeme geldi. Ancak, yerel seçimlerle ilgili stratejilerin konuşulduğu görüşmede hiçbir isim özelinde bir değerlendirme yapılmadığı öğrenildi. 

Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı yarıştığı CHP 38. Olağan Kurultayında yeni Genel Başkanı seçilen Özgür Özel, eski Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu Ankara Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ndeki çalışma ofisinde ziyaret etti. Ziyaretin ardından eski ve yeni genel başkan arasındaki görüşmeye dair kulislerde birçok iddia dile getirildi. Kulislerde en çok konuşulan iddiaların başında “Kılıçdaroğlu’nun Özgür Özel’e, bazı il ve ilçeler için adaylar önerdiği ve bu adaylarla seçime gidilmesini istediği” geldi.

Milletvekili çalışma kampı da konuşuldu

Ancak edinilen bilgiye göre, Kılıçdaroğlu-Özel görüşmesinde yerel seçimler gündeme gelse de hiçbir bölge özelinde herhangi bir adayın ismi gündeme gelmedi ve isimler üzerinde bir değerlendirme yapılmadı. Özellikle İstanbul ve Ankara’da yürütülecek kampanya üzerinde değerlendirmelerin yapıldığı görüşmede, geçen hafta sonu Antalya’da tüm milletvekillerinin katılımıyla düzenlenen çalışma kampı da konuşuldu. Özel’in, Kılıçdaroğlu’na çalışma kampında tüm vekillerin eleştirilerini dinlediğini ifade ederek, “Meclis grubunun birlik içerisinde hareket etmesi için üzerimize düşen her şeyi yapacağız” dediği de öğrenildi.

Grup yönetiminde seçim sözünü hatırlattı

Özel’in aynı zamanda daha önce kamuoyuna açıkladığı “Grup yönetimi iki yılda bir seçimle yenilenecek” sözünü, Kılıçdaroğlu’na da aktardığı dile getirildi. Kılıçdaroğlu’nun da Özel’e yerel seçimler öncesinde partide birlik ve beraberliğin sağlanmasının önem taşıdığına yönelik görüşlerini dile getirdiği ifade edildi. Öte yandan Özgür Özel, CHP’nin bir sonraki milletvekili kampının gala yemeği için Kılıçdaroğlu’na davette de bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x