İddia: AK Parti MKYK üyesi Kasım Gülpınar istifa etti

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler için ismi Urfa Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için geçen AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Kasım Gülpınar’ın partisinden istifa ettiği öne sürüldü.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan AK Parti’nin Urfa Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için yeniden mevcut başkan Zeynel Abidin Beyazgül’le yola devam edileceğini açıklamıştı. AK Parti Genel Başkan Danışmanı da olan Gülpınar’ın istifasını noter aracılığıyla gönderdiği ve salı günü yeni yol haritasıyla ilgili bir açıklama yapacağı öğrenildi.

Urfa’dan 3 dönem milletvekili olarak seçilen ancak son seçimlerde aday olmayan Kasım Gülpınar, 10 Nisan 2023’te Erdoğan’ın danışmanı olarak atanmıştı. Atama yazısında şu ifadeler kullanılmıştı:

“Partimiz politikalarının geliştirilmesinde danışmanlık hizmet ve fonksiyonunun sağlayacağı katkının önemli bir yeri bulunmaktadır.
Bu amaçla tarafımdan belirlenecek ve uzmanlık alanınıza uygun konularda çalışmalar yapmak üzere, Parti Tüzüğümüzün 145’inci maddesi uyarınca Genel Başkan Danışmanı olarak görevlendirilmiş bulunmaktasınız. Bilgi edinmenizi ve gereğini rica eder, yapacağınız çalışmalarda başarılar dilerim.”

Kasım Gülpınar 20 Eylül 1969 yılında Siverek, Şanlıurfa’da doğan Türk iş insanı, siyasetçi ve TBMM 24-25-26-27. dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Şanlıurfa milletvekilidir. Mehmet Kasım Gülpınar 20 Eylül 1969’da Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirerek yükseköğrenimini tamamladı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x