HEDEP Ve CHP Arasında Gerilim Tırmanıyor: Gizli Protokol Yapmak Bizim İşimiz Değil!

CHP Parti Meclisi (PM) üyesi Ali Haydar Fırat, Gazeteci Nevşin Mengü’nün YouTube’daki programına katıldı.

HEDEP’in AK Parti ile “pazarlık” yaptığı ve bu nedenle İstanbul’da aday çıkaracağını iddia edip “Bu siyaset değil bu rezillik” dedi.

“BU SİYASET DEĞİL BU REZİLLİK”

CHP PM Üyesi Fırat “AKP ile HEDEP arasında pazarlıklar yapıldığını biliyoruz, İstanbul’da aday çıkartmaları için görüşmeleri var. Antalya ve Mersin’de de var. İktidar tarafından kayyım meselesinin de pazarlık konusu yapıldığının… İktidar bunu bir sopa olarak kullanıyor. Bu siyaset değil bu rezillik!” diye konuştu.

“GİZLİ PROTOKOL YAPMAK BİZİİM İŞİMİZ DEĞİL”

Fırat’ın sözlerini sosyal medya hesabından paylaşan HEDEP Sözcüsü Ayşegül Doğan şu ifadeleri kullandı: “On yıllardır hukuk siyasetin sopası olamaz, olmamalıdır diyoruz. Ağır bedellerle, buna karşı özgürlük, eşitlik, adalet ve barış mücadelesi veriyoruz. Size tavsiyem, iddia dahi olamayacak bu spekülatif, algı yaratmaya dönük yorumlarınızı yapmadan önce, eski gazeteci, yeni siyasetçi olarak olası kaynaklarınıza dikkat etmenizdir. Aksi takdirde yalan haber yaymaktan en hafif deyimiyle mahcup olabilirsiniz! Yeri gelmişken hatırlatayım, “gizli protokol” yapmak bizim işimiz değil!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x