İlk Togg’un plakası dikkat çekti!

Teslim edilmek üzere Külliye’ye getirilen ‘Gemlik’ rengi Togg’un plakalığına cumhurbaşkanlığı forsu takıldığı görüldü. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teslim edilen ‘Anadolu’ rengindeki Togg’un 34 EE 2071 plakası dikkat çekti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan plakaya ilişkin, “Plaka ise hanımın ismiyle müşterek soyadımız. 2071’de Malazgirt’in yansıyan tarihi. 2071 bizim için ayrı bir vizyon olacak.” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan, TSE Tip Onay Belgesi’ni de Togg heyetine teslim etti. Bu belge, karayolunu kullanan tüm araçlar için zorunlu tutuluyor.

ERDOĞAN’IN İLK İZLENİMLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, teslim aldığı Togg’u kullandıktan sonra da şu açıklamalarda bulundu:

Devrim otomobilinden sonra bize de ‘Devrin’ otomobili üretmek nasip oldu. Şimdi dünyanın yıllarında Togg’u izleyeceğiz. Süratse sürat, konforsa konfor ne ararsanız bulunur. İlham Aliyev’e de gitti, yarın teslim edilecek. Talibi çok, bizden torpil isteyenler çok, biz de torpil yok. Kamu bankalarının uygun kredi imkanları olabilir. Plaka ise hanımın ismiyle müşterek soyadımız. 2071’de Malazgirt’in yansıyan tarihi. 2071 bizim için ayrı bir vizyon olacak. 

ALİYEV TOGG’U YARIN TESLİM ALIYOR

Üçüncü araç ise Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e ulaştırıldı. Yarın resmi törenle teslim edilmesi bekleniyor.

TOGG’UN İLK SAHİPLERİ BELLİ OLDU!

Togg artık trafiğe çıkmadan önceki son virajda. Türkiye’nin Otomobili için çekiliş yapıldı. Büyük heyecana sahne olan çekilişin sonuçları Togg’un web sitesinde yayımlandı.

16-27 Mart’ta Trumore uygulamasından ve Togg web sitesi üzerinden ön sipariş sürecine katılan 177 bin 467 kişi, noter huzurunda yapılan dijital çekilişe katılmaya hak kazandı.

Togg’un, internet sitesi ile Trumore uygulaması üzerinden ön sipariş numaralarıyla ad ve soyadlarının ilk harflerinin bulunduğu sıralı listeyi açıkladığı kullanıcılar arasından şanslı 20 bin kişi, 2023 yılında teslim edilecek T10X için ön sipariş hakkı kazanacak. Asıl ve yedek liste dışında kalan kullanıcıların yaptıkları ön ödemeler de (60 bin TL) Trumore cüzdanları üzerinden iade edilecek.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir