BTC, ETH, SOL Alın’ Diyen Efsaneden 3 Felaket Tahmin!

Bir çöküşün yaklaşmakta olduğunu ve bundan korunmak için altın, gümüş ve Bitcoin (BTC) alınmasını tavsiye eden, ünlü kişisel finans yazarı Robert Kiyosaki, küresel ekonomiye ilişkin öngörülerini paylaşmaya devam ediyor. Kiyosaki’nin bakış açısının merkezinde, potansiyel bir ekonomik çöküş hakkında bir uyarı ve yatırımcıların kendilerini nasıl koruyabileceklerine dair tavsiyeler yer alıyor. Kiyosaki, mevcut piyasa hakkında üç temel görüşü vurguluyor.

“Enflasyon sistemiktir”

İlk olarak Kiyosaki, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki enflasyon durumu hakkında uyarıda bulunuyor. Bunu Federal Reserve’in iddia ettiği geçici durum değil ‘sistemik’ olarak nitelendiriyor. Bu durumda Kiyosaki, vatandaşları önümüzdeki yıllarda sürekli artan fiyatlara karşı altın, gümüş, BTC, ETH ve SOL gibi kripto paralarla hazırlanmaya çağırıyor. Kiyosaki, enflasyonun geçici doğası konusunda halka güvence verirken yalan söylediğini belirterek, bir çok kez Fed Başkanı Jerome Powell’ı da eleştirdi. Bu bağlamda Kiyosaki, şunları söyledi:

Enflasyon artık sistemik. Önümüzdeki yıl bizim istediğimizden çok daha fazlasını ödeyeceksiniz. Bugün Fed başkanı olan Powell, enflasyonun geçici olduğunu söylediğinde, tepeden tırnağa yalan söylüyordu.

Sahte para olan itibari paralar ve dolar çökecek!

Mali eğitimci ayrıca yükselen enflasyonu ekonomik bir çöküş için olası bir tetikleyici olarak gösteriyor ve Fed’i sürekli faiz oranlarındaki artışlar ve katalizör olarak artan para basımı yoluyla durumu kötüleştirmekle suçluyor.

Kiyosaki, Fed’in faiz oranlarını artırma kararını eleştiriyor ve bunun hisse senetleri, tahviller, emlak ve ABD dolarının düşmesine neden olacağı konusunda uyarıda bulunuyor. Bir sonraki finansal çöküşün de türev piyasasından kaynaklanacağını tahmin ediyor. Ayrıca, ABD finans sektörü liderlerinin Amerikalıların çıkarlarına en iyi şekilde hareket etmeyebileceğini iddia ediyor. Bu bağlamda Kiyosaki, itibari para birimlerinden ‘sahte para’ olarak söz ederken doların sıfıra düşmeye mahkum olduğunu savunuyor.

BTC alın diyen Kiyosaki’ye göre Fed’in denetlenmesi gerekiyor

Fed’in para politikasını izleyen Kiyosaki, daha önce kurumu kendisine meydan okumak için bir alternatife ihtiyaç duyan Marksist bir varlık olarak tanımladı. Bu nedenle yazar, Fed’i denetlemek için gereken bir ‘denetçi’ olarak Bitcoin’in (BTC) önemini savunuyor. Bitcoin’in (BTC) altında yatan Blockchain teknolojisinin, merkez bankalarına karşı savaşmak için gerekli şeffaflığı ve hesap verebilirliği sağlayabileceğine inanıyor. Yatırımcı, Bitcoin’in ‘devriminin barut devriminden daha büyük olacağını’ öne sürüyor.

Kiyosaki, finansal sistemde bir denetçiye ihtiyaç duyulması nedeniyle özellikle genç neslin Blockchain teknolojisine ilgi duyduğunu da düşünüyor. Genel olarak Kiyosaki, koruma için güvenli varlıklara yatırım çağrısında bulunurken, yatırımcıların yakın bir ekonomik çöküş beklemesi gerektiğini savunuyor. Bu nedenle Kiyosaki, BTC, altın ve gümüşe yatırım yapılmasını savunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir